بروزرسانی : 1400/01/31 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان

94 درصد پزشکان در طرح نسخه الکترونیک مشارکت می‌کنند

44بازدید
اسفند 12, 1399

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: 94 درصد مطب‌های پزشکان طرف قراداد به سامانه نسخه نویسی الکترونیکی دسترسی دارند و 50 درصد پزشکان طرف قرارداد در این استان نسخه الکترونیکی برای بیماران تجویز می‌کنند.

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: 94 درصد مطب‌های پزشکان طرف قراداد به سامانه نسخه نویسی الکترونیکی دسترسی دارند و 50 درصد پزشکان طرف قرارداد در این استان نسخه الکترونیکی برای بیماران تجویز می‌کنند.

 

علی علیزاده روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: 96 درصد داروخانه‌ها و 100 درصد آزمایشگاه ها و رادیولوژی‌های طرف قرارداد به سامانه‌های بیمه سلامت متصل هستند که مزایای فراوانی برای بیماران و پزشکان دارد.

 

وی ادامه داد: 47 پزشک عمومی، 65 متخصص، 12 فوق تخصص، 6 داندانپزشک، 102 داروخانه، یک رادیولوژی، 23 بیمارستان، 20 فیزیوتراپی، 16 درمانگاه، یک سنگ شکن، یک مرکز ایزوتوپ، سه مرکز ترک اعتیاد، پنج مرکز خدمات کاهش آسیب مواد مخدر و 13 شبکه بهداشت در هرمزگان درحال حاضر در سامانه الکترونیک بیمه سلامت جهت نسخه نویسی الکترونیک مشارکت دارند.

 

وی اضافه کرد: نسخه الکترونیک به پزشک اجازه می‌دهد دسترسی مناسبی به پرونده الکترونیک بیمار داشته و با دریافت اطلاعات جامع و کامل، بهتر بتواند نسبت به انتخاب شیوه درمان اقدام کند و همچنین بیمار خواهد توانست داروی تجویزی را در صورت مراجعه به داروخانه ایی که تمام اقلام دارو را نداشته باشد بدون مراجعه مجدد به پزشک جهت نسخه نویسی بقیه اقلام دارویی را با همان کد رهگیری از داروخانه دیگر دریافت نماید .

 

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان ابراز داشت: افراد بدون بیمه می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان نسبت به بیمه کردن خود و خانواده‌های خویش اقدام کنند که برای اطلاع رسانی بهتر در این زمینه به همراهی رسانه‌ها نیاز است.

 

علیزاده گفت: طرح بیمه تکمیلی روستاییان توسط شرکت آتیه سازان به صورت آزمایشی در استان هرمزگان آغاز شده که افراد می توانند با پرداخت 65 تا 80 هزار تومان از خدمات آن استفاده کنند.

print