بروزرسانی : 1399/09/11 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

طرح نسخه الکترونیک در بهبود روند درمان موثر است

296بازدید
آبان 27, 1399

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح نسخه الکترونیک در بهبود روند درمان بیماری موثر است.  

کیومرث سرمدی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا، با اشاره به اهمیت اجرای طرح نسخه الکترونیک از سوی سازمان بیمه سلامت گفت: طرح نسخ ‌الکترونیک می‌تواند از اتلاف وقت برای صدور دفترچه و کاهش مراجعات برای این منظور جلوگیری کند.

وی افزود: عمده‌ترین مزیت این طرح این است که با وجود سیستم متصل، بیمار هرجا که توسط پزشک ویزیت شود با یک کد ملی سوابق بیماری آن مشخص خواهد شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با سیستم الکترونیک نوع داروی مصرفی و میزان آن از سوی بیمار برای پزشک قابل رویت است که در روند درمان بیماری موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: نسخ الکترونیک اقدام مثبتی است که پزشک در جریان امور کامل بیمار قرار گیرد، این سیستم باعث می‌شود در هرجایی پزشک به سوابق بیماری دسترسی پیدا کند.

سرمدی با تاکید به اینکه طرح نسخ الکترونیک به نفع بیمار و سیستم درمانی کشور است افزود: البته اجرای آن نیاز به تامین زیرساختها دارد.

وی با بیان اینکه ابتدا باید بسترسازی صورت گیرد که پاسخ‌گوی نیازها باشد و باعث سردرگمی مردم و مراکز درمانی نشود گفت: فرهنگ‌سازی نسبت به تمایل پزشکان در اجرای طرح حائز اهمیت است و باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی درست هم برای جامعه و هم برای کادر درمان صورت گیرد.

سرمدی گفت: به دنبال آزمون وسع سیستم سازمان بیمه سلامت، افرادی که تمکن مالی دارند می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای نه چندان بالا و ۶۰۰ هزار تومان بیمه شوند و افرادی هم که توانایی مالی ندارند رایگان خدمات دریافت می‌کنند.

وی به رفع هم‌پوشانی بیمه‌ها اشاره و آن را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیشتر افرادی از دو سازمان بیمه بودند که به همين دليل آمار افراد تحت پوشش و بدون پوشش بيمه مغايرت داشت و ناگزير در برنامه ريزي براي ارائه خدمات سلامت مشكل ايجاد مي كرد، اما به سامان كردن اين مورد در ارائه خدمات متناسب  با جمعيت مي تواند بسيار كمك كنند.

 

print